PROFIL SPOLOČNOSTI
OBCHODNÉ PODMIENKY
FTP PRÍSTUP
PRÍPRAVA TLAČE
TLAČ
DOKONČOVACIE SPRACOVANIE
REFERENCIE
KONTAKT
   slovensky
   magyar
   english
   deutch
PRÍPRAVA TLAČE
Príprava tlače je prvou fázou výrobného reťazca polygrafického produktu. Spočíva v prijatí dát a v spracovaní textového i obrazového obsahu tlačoviny. Výstupom prepressu je tlačová platňa, ktorá má úlohu predlohy v procese ofsetovej tlače. Osvit tlačovej platne je možné uskutočniť viacerými spôsobmi. V našej spoločnosti sa využíva CTcP technológia. Je to zrýchlený proces, ktorý zabezpečuje vysokú kvalitu tlače, a zároveň šetrí náklady na pracovné sily a materiál.

CtCP:

„Computer to conventional plate“ technológia, predstavuje prípravu tlačových foriem použitím digitálneho režimu, teda vynechaním osvitu filmových kopírovacích podkladov.
Zariadenie CTcP technológie – UV Setter 710 bol navrhnutý ako nový model osvitovej jednotky na konvenčné ofsetové platne a material citlivý v UV spektre. Tým je možná voľba zo širokého spektra známych UV citlivých platní na vlnovú dĺžku od 360 do 450 nm. UV Setter 710 2f dokáže svietiť platne do veľkosti 940mm x 1150mm. UV Setter je integrovaný do systému modernej elektronickej prípravy. Prípravu tlačových platní v spoločnosti Nec Arte s.r.o. zabezpečujú v súčasnosti dve zariadenia: UV Setter 710 f2 a UV Setter 710 HS.

Layout:

Systém sa zakladá na platforme Macintosh (pracovné stanice pre zlom) a doplnková platforma PC Windows (pre konvertovanie dát). Stránkovú montáž sa realizuje v programe Quark Xpress a doplnkovo sa používa InDesign . Pre tvorbu vektorových ilustrácií sa užíva Adobe Illustrator . Bitmapové dokumenty sa upravujú v Adobe Photoshop e. Pre osvit sa preferujú PDF formáty pomocou ktorých je možné dokumenty poslať internetom na osvit alebo priamo na tlač.

Velkoplošný nátlačok:

Epson Stylus Pro 9000 je revolučný ploter, ktorý okrem fotorealistickej kvality obrázkov zaručuje farebnú zhodu a stálosť s ofsetovými farbami. Jedná sa o 6 farebnú pigmentová tlač s maximálnou šírkou 1140 mm a dĺžkou až 15 m. Rozlíšenie je v rozsahu 1440 dpi – fotokvalita (časovo náročné – 48 min/A1), 720 dpi – výborná kvalita a 360 dpi – pre korektúru. Takýto veľkoplošný nátlačok sa najčastejšie využíva na vytvorenie kontrolného náhľadu, ktorý zákazník obdrží na korekciu pred tlačou.

PROFIL SPOLOČNOSTI  |  OBCHODNÉ PODMIENKY  |  FTP PRÍSTUP  |  PRÍPRAVA TLAČE
TLAČ  |  DOKONČOVACIE SPRACOVANIE  |  REFERENCIE  |  KONTAKT
Copyright © 2002-2023 NEC ARTE s. r. o., Všetky práva vyhradené., WEB Design: GLS